Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Diákvilág

2 011

A május hónap is jól sikerült. Gyermekeink szépen szerepeltek a versenyeken. 
– A Szent Erzsébet Katolikus Általános iskolában „Az Árpádok nyomában” c. történelmi versenyen 3. helyezett lett a 7. c (Határ Zsolt, Szarka Tibor, Vass Zoltán) Felkészítő nevelő: Mészáros Réka 6. helyezett a vegyes csapat lett: Asztalos Tímea 6. b, Balázs Gábor 8. a, Tégla Kata 8. a. Felkészítő nevelő: Lantos Mária. Gratulálunk!
– A „Titok” országos levelezős versenyen Muzsik Melitta 5. b osztályos tanuló történelemből országos döntőbe került. Gratulálunk! Felkészítő nevelő: Mészáros Réka.
– Koczka Brigitta, Muzsik Erzsébet, Fazekas Viktor, Vass Zoltán a Szentesen a Koszta József Általános Iskolában megrendezésre került amerikai civilizációs versenyen 1. helyen végzett. Felkészítő nevelő: Rozgonyiné Szabó Mária, Bakai Tímea. Gratulálunk!
– Bejutottak az országos Herman Ottó környezetismereti versenyre a következő alsós tanulók: Fejős Máté, Sápi Tamara, Váczi Sára 3. a. Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné. Gratulálunk! A döntőt Budapesten rendezik meg. Sikeres felkészülést kívánunk!
– A X. országos francia nyelvű fesztivált rendezték meg Mátészalkán. A kórus a 2. helyen végzett. Kórusvezető: Paczukné Fekete Nagy Irén. Tagok: Szucsán Aliz, Borbás Csaba, Csató Vanda, Nózsi Tibor, Kovács Zsolt, Gila Barbara, Csenki Dóra, Tatár Szilvia, Gyenes Béla, Rácz Gabriella, Csentes Helga, Barna István, Lekrinczki Kitti, Tóth Krisztina (7. o.), Buda Bernadett, Németh Dóra, Juhász Éva, Szép Nikolett, Kozma Nikolett, Molnár Nikolett, Kollár Zoltán, Rózsa Alexandra, Ohratka Regina (5. o.). Az 5. osztályos tanulók a „legígéretesebb csoport, míg a 7. osztályosok a „legnagyobb kockázatot vállaló” címet érdemelték ki. Szívből gratulálunk nekik! Felkészítő nevelők: Paczukné Fekete Nagy Irén, Vassné Lucz Klára.
– Május 21-én és 22-én Tihanyi Fanni 2. a osztályos tanuló a szentesi úszóversenyen a következő eredményeket érte el: pillangó 1., váltó 1., gyors 2., mell 3., hát 3. helyezés.
A hajdúszoboszlói országos úszóversenyen pillangó úszásban 2., gyors úszásban 10., hátúszásban 13. helyen végzett. Csak így tovább Fanni! Gratulálunk!
– Szentesen atlétikai versenyen vettek részt az alsós gyermekeink. A fiú csapat tagjai: Ásós Olivér, Vigh Krisztián, Puskás Endre, Vigh Ádám, Bereczki Bence, Kis Vencel, Szépe Zoltán. Ők a 7. helyen végeztek. A lánycsapat tagjai: Gyenes Viktória, Végh Kitti, Csentes Réka, Csentes Petra, Tóth Enikő, Kis Violetta a 3. helyen végeztek. Felkészítő nevelők: Huszka Lászlóné, Halász Ottóné, Lukács Istvánné. Gratulálunk!
– Helyesírási háziversenyt rendeztünk iskolánkban.
A 2. osztály helyezettjei:
1. Pallai Nikolett (Felkészítő nevelő: Laskovicsné Ágoston Sára)
2. Tóth Renáta (Felkészítő nevelő: Buza Anett)
3. Gojdár Kamilla (Felkészítő nevelő: Laskovicsné Ágoston Sára)
3. osztály helyezettjei:
1. Gémes Anett (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
Bihari Lívia (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
2. Sápi Tamara (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
3. Fejős Máté (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén)
4. osztály helyezettjei
1. Kovács Margit (Felkészítő nevelő: Huszka Lászlóné)
2. Vigh Ádám (Felkészítő nevelő: Huszka Lászlóné)
3. Vajda Csenge (Felkészítő nevelő: Vassné Agócs Ilona)
Gratulálunk!
– Bejutott a Szivárvány újság által meghirdetett matematika verseny országos döntőjébe Vass Csaba 5. osztályos tanuló, ahol az előkelő IV. helyen végzett. Szívből gratulálunk! Felkészítő nevelő: Rozgonyi Zoltán.
– Környezetismereti házi versenyt is szerveztünk a 3. osztályosok között.
1. Sápi Tamara (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
2. Fejős Máté (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
3. Paczuk Lénárd (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
4. Rácz Mária (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
5. Gémes Anett (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
6. Totyik Zoltán (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
7. Gajda Orsolya (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné
8. Váczi Sára (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
A területi környezetismereti versenyen Fejős Máté 3. helyen végzett. Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné. Szívből gratulálunk!
– A Hevesy György országos kémia versenyen, melyet Egerben rendeztek meg Csatordai Márta 8. osztályos tanuló a középmezőnyben végzett. Gratulálunk a szép eredményhez. Felkészítő nevelő: Bari Tiborné.
– Szolnokon az Országos Curie kémia versenyen Szécsényi Zsanett 8. osztályos tanuló szintén a középmezőnyben végzett. Gratulálunk őneki is! Felkészítő nevelő: Bari Tiborné.
– A gyermeknapi akadályverseny mind az alsó, mind a felső tagozatban nagyon jól sikerült. Az alsóban több helyszínen zajlottak a különböző feladatok. A Művelődési Házban puzzle-t kellet összerakni, a parkban eldugott tárgyakat kellett megkeresni, a könyvtárban költő és verscímet kellett betűkből kirakni Kerekesné Bovatsek Ágnes és Kosztolányi Sándorné könyvtárosok segítségével. A falumúzeumban Kovács Lajos múzeumvezető végigkalauzolt bennünket és bemutatta nekünk a szegvári érdekességeket. A Vármegyeházán ügyességi feladatokat oldottak meg a tanulók. A Zafír bolt előtt aszfalt rajzversenyt rendeztünk. A Babaházban Antal Péterné Gyöngyike bemutatta nekünk a csodálatos babákat, macikat, akváriumokat. A gyerekek remekül érezték magukat. Köszönjük a programokat szervező, bemutató felnőttek, tanárok segítségét. Külön szeretnénk megköszönni a Zafír bolt felajánlását a labdákat, színes krétákat, valamint a Babaház rengeteg zsákbamacska ajándékát és az iskola, a Polgármesteri Hivatal gyermeknapi csokijait.
Az alsósok akadályversenyét Lukács Istvánné diákönkormányzat vezető szervezte.
A felsős akadályverseny az IQ jegyében zajlott. Előzetes felkészítéssel, a tudomány és a művészet jegyében. Az egyes állomásokon a DÖK képviselők is ott voltak a tanárok mellett. 
Útirányuk: Rétitelep – Tiszai utca – Kurca part – Zsilip – Kórógy utca. A nagy meleg ellenére remekül bírták és leküzdötték felsőseink az akadályokat. Köszönjük a résztvevő tanárok, diákok munkáját. A felsős akadályversenyt Rozgonyiné Szabó Mária DÖK vezető szervezte.
– A Jövőnkért Művészeti Iskola színjátszói részt vettek Szegeden a X. országos Weöres Sándor színjátszó versenyen, ahol bronz elismerésben részesültek. Gratulálunk nekik!
– Szentesen a „Kurca fátyla” színjátszó bemutatkozáson is sikeresen szerepeltek. Tagok: Pölös Evelin, Pölös Petra, Gila Tibor, Szobácsi Alexandra, Szobácsi Noémi, Gyánti Bernadett, Gyánti Henriett, Puskás Viktória, Strincz Beatrix, Rozgonyi Zoltán, Kovács Renáta, Szilágyi Nikolett, Torma Kitti, Vastag Beáta, Kovács Tímea, Csonka Bettina. Felkészítő nevelő: Rozgonyiné Szabó Mária. Gratulálunk!
– Hagyománynak számít már iskolánkban, hogy minden tanév végén a kimagasló tanulmányi, sport és kulturális munkát végzett tanulókat könyvjutalomban részesíti az iskola igazgatónője, Tóth Lászlóné. Erre az alkalomra május 28-án este kerül sor. A Szegvári Napló következő számában bemutatom Önöknek ezeket a tanulókat.
– Osztálykirándulásokon vettek részt iskolásaink. Felejthetetlen élményekkel tértek haza. 
Nyáron táborokat szervezünk. Az iskola befejezése után, június végén lesz a horgásztábor. Iskolánk egyik táborozó csoportja július végén Orfűre megy, a Kék Túra Természetjáró csoport a Vas megyei Egerváron táborozik.
Lengyelországba július 26-án utaznak ki gyermekeink. Egy hetet töltenek Lewin Brzeskiben.
Jó tanulást és kitartást kívánunk az utolsó tanítási napokra is.
Lukács Istvánné

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

- Szegvár Online hirdetés -

- Szegvár Online hirdetés -

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató