Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Diákvilág

2 799

Kedves Olvasók!
A májusi iskolai eredményeinkről szeretnék beszámolni Önöknek. 

Megrendeztük az immáron hagyománynak számító természettudományi területi tanulmányi versenyt. 22 iskolából érkeztek tanulók, 224-en versenyeztek, 42 zsűriző tanár vett részt a feladatok értékelésében. A következő szegvári helyezések születtek.
Matematika, 6. osztály
– 2. helyezett: Vass Csaba 
(Felkészítő nevelő: Rozgonyi Zoltán)
– 5. helyezett: Rehák Bence 
(Felkészítő nevelő: Rozgonyi Zoltán)
Földrajz, 8. osztály
– 3. helyezett: Levendovics Andrea 
(Felkészítő nevelő: Pólyáné Téli Éva)
– 4. helyezett: 
Farkas Nikolett (Felkészítő nevelő: Pólyáné Téli Éva)
Kémia
7. osztály
– 2. helyezett: Vajda Zalán 
(Felkészítő nevelő: Bari Tiborné)
8. osztály
– 2. helyezett: Vass Zoltán 
(Felkészítő nevelő: Bari Tiborné)
– 6. helyezett: Horváth Edgár
(Felkészítő nevelő: Bari Tiborné)

Támogatóink voltak: Szegvár Nagyközség Önkormányzata, Szegvár és Vidéke Takarékszövetkezet, Szegvár Diákifjúságáért Alapítvány, Hunor Coop, Zafír Üzlet (Váczi Csaba), ABC Áruház Szegvár, Szentesi u. 2-4. Mini Virágbolt (Kukovecz Márta), Purgel Zoltán, Forray Máté Általános Iskola.

Természettudományi területi tanulmányi verseny
(Fotó: Pólyáné Téli Éva)
Természettudományi területi tanulmányi verseny
(Fotó: Pólyáné Téli Éva)

Tavasz a természetben címmel rajzpályázatot hirdettek Szentesen a Hegedűs István Helyőrségi Klubban. A május 5-én sorra került kiállításon díjazottak lettek: Bihari Rebeka (1. a), Fegyveres Petra (1. b), Szűcs Máté (1. b), Fúvó Flórián, Bugyi Eszter, Somodi Réka, Zoó Klaudia, Sipos Alexandra, Fülöp Henriett, Török Balázs munkáját kiállították. Felkészítő nevelőjük Jeneiné Lucz Mária. Gratulálunk!

A tűzoltóság által kiírt Flórián-napi rajzpályázaton 2. helyezést ért el Varga Bernadett 2. a osztályos tanuló. Különdíjas lett Fúvó Viktória 2. a osztályos és Kozma Ágnes 1. a osztályos diákunk. 

Az országos mesemondó versenyen Gémes Anett 4. b osztályos tanuló 5. helyezést ért el. (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna) Szívből gratulálunk!

A városi matematika versenyen Sápi Tamara 4. a. osztályos tanuló (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén) 2. helyen, Paczuk Lénárd 4. a osztályos tanuló (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna) 5. helyen végzett. Ügyesek voltatok!

Az iskolai környezetismereti versenyen az alábbi helyezések születtek:
– 1. helyezett: Paczuk Lénárd 4. b
(Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
– 2. helyezett: Bűdi Ágnes 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné) 
– 3. helyezett: Sápi Tamara 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 4. helyezett: Rácz Mária 4. b
(Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
és Fejős Máté 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 5. helyezett: Rúzs-Molnár Nelli 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 6. helyezett: Gajda Orsolya 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 7. helyezett: Bihari Lívia 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 8. helyezett: Váczi Sára 4. a
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)

A nagymágocsi területi verseny: 
– 1. helyezett: Sápi Tamara 
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 2. helyezett: Bűdi Ágnes 
(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné)
– 6. helyezett: Paczuk Lénárd
(Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna)
Gratulálunk

Bejutottak az országos Herman Ottó versenyre: Sápi Tamara 4. a(Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné), Bűdi Ágnes 4. a (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné) és Totyik Zoltán 4. b (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna) osztályos tanulók. Budapesten Sápi Tamara 4. a (Felkészítő nevelő: Bárány Ernőné) 7. helyezett lett. Örülünk a sikereiteknek!

A szegedi Százszorszép Gyermekházban rendezett mesemondó fesztiválon 1. helyezett lett Gémes Anett 4. b (Felkészítő nevelő: Ternainé Kovács Anna), 3. helyezett lett Fejős Máté 4. a (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén). A harmadik résztvevő Váczi Sára 4. a (Felkészítő nevelő: Paczukné Fekete Nagy Irén) az SMS játék szavazásának győztese lett. Gémes Anett továbbjutott Békéscsabára, a regionális versenyre.

Németországban a nemzetközi úszóversenyen Tihanyi Fanni 3. a osztályos tanuló gyors és pillangóúszásban, korcsoportjában 1. helyezést ért el. Hajdúszoboszlón, az országos úszóversenyen szintén az 1. helyen végzett pillangóúszásban. Edzője: Kádár Róbert. Szívből gratulálunk!

Mátészalkán a XI. Országos Francia Nyelvű Fesztiválon kórussal és színdarabbal léptek fel a francia nyelvet tanuló diákjaink. A kórus 3 francia gyermekdalt adott elő hangszeres kísérettel. Mihály Márk 4. b osztályos tanuló különdíjat kapott, kongán való dobolásával bűvölte el a zsűrit. A színdarab bemutatása is nagyon jól sikerült. Végül a „legjobban együttműködő csoport” címet nyerték el a gyerekek. A szereplő gyerekek:
4. osztály: Sápi Tamara, Váczi Sára, Gajda Orsolya, Hochheiser Tamara, Szarka Nikolett, Valkai Dorina, Totyik Zoltán, Németh Lajos, Mihály Márk, Halál Pál, Paczuk Lénárd. 6. osztály: Juhász Éva, Németh Dóra, Rehák Réka, Kollár Zoltán, Ohratka Regina, Buda Bernadett. 8. osztály: Tóth Krisztina, Rácz Gabriella, Csenki Dóra, Gila Barbara, Borbás Csaba, Barna István, Gyenes Béla, Kovács Zsolt. Felkészítő nevelők: Paczukné Fekete Nagy Irén, Vassné Lucz Klára.

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Idegennyelvi Továbbképző Központja vizsgáztatói Budapestről érkeztek 2006. május 6-án, hogy a kihelyezett Junior nyelvvizsgát levezessék az arra jelentkező nyolcadikosoknak angol, német és francia nyelvből.
Iskolánkból 15 angolos, 3 németes, 9 franciás kapott dicséretes bizonyítványt.
Felkészítők: Bakai Tímea, Rozgonyiné Szabó Mária, Yvonne Maxwell, Gila Györgyné, Paczukné Fekete Nagy Irén, Alexandre Boussard.
Szívből gratulálunk!

Az „angolosok”
(Fotó: Purgel Zoltán)
A „németesek”
(Fotó: Purgel Zoltán)

Kozma László Országos Informatika Versenyen, Tatabányán 1. helyezett lett Vigh Bálint 6. osztályos tanuló, 16. helyezést ért el Vass Zoltán 8. osztályos tanuló. Felkészítő nevelő: Tóth Péterné.

Curie Országos Kémia Versenyen, Szolnokon Vajda Zalán 15. helyezést ért el. Felkészítő nevelő: Bari Tiborné.

Szellemi Csűrcsavar Országos Levelezős verseny döntőjét Békéscsabán rendezték meg, ahol 6. helyezett Levendovics Andrea 8. osztályos tanuló, 15. helyezett Horváth Edgár 8. osztályos tanuló lett.

Titok elnevezésű Országos Történelmi Levelező Verseny országos döntőjében Vigh Krisztián 5. osztályos tanuló vett részt. A 307 versenyző közül a középmezőnyben végzett. Felkészítő nevelő: Lantos Mária.

Gratulálunk a felsős tanulók szép sikereihez!

gyermeknapi akadályverseny nagyon jól sikerült mind az alsó, mind a felső tagozaton. Az alsóban 8.30-tól 10 óráig a Jégkorszak II. filmet nézték meg a gyerekek. Köszönjük Bugyi Csaba Művelődési Ház dolgozónak a munkáját. A filmvetítés után ügyességi feladatokat kellett megoldaniuk a tanulóknak. 9 állomáson küzdötték le az akadályokat.
A felsős tanulók is remek jól érezték magukat. Megoldották a kijelölt feladatokat. Köszönjük a pedagógusok munkáját, valamint az Önkormányzat és Váczi Csaba felajánlását.
Az akadályverseny szervezői: Lukács Istvánné, Rozgonyiné Szabó Mária diák-önkormányzati tanárok.

Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)
Az alsósok gyermeknapi akadályversenye
(Fotó: Lukács Istvánné)

A május 26-i Suli-buli is nagyon jól sikerült. A Chiao Darwin vetélkedőben a tanárok és diákok csaptak össze. Remekül sikerült. A kis hastáncosok is ügyesek voltak. Rendezők voltak: 6. a és 6. b osztály, valamint a 2. a és 2. b osztály Balogh Ágnes, Vass Tibor vezetésével. Köszönjük a szülők segítségét is!

A Szentesen megrendezésre kerülő Pom-Pom koncerten jutalomból részt vettek az alsós diákönkormányzat képviselői és az osztályokból 3-3 jó tanulmányi eredményt elért tanuló. Szervező: Lukács Istvánné.

Az iskolai hulladékgyűjtés során nagyon sok papírt, vasat hordtak össze a tanulók. Köszönjük a lakosság segítőkészségét.

Az osztálykirándulások elkezdődtek, már több osztály odavolt és felejthetetlen élménnyel tért haza. 

A 8. osztályosok vizsgabálján valamennyien jól éreztük magunkat. Elegánsak voltak és csodálatosan táncoltak a végzős tanulók. Köszönjük László Csaba tánctanár felkészítő munkáját, valamint a Szilver TSE növendékeinek a szereplését.

Mi van még hátra az évből?
Felmérések lesznek az alsó tagozatban és vizsgák a felső tagozatban. Jutalomkirándulásra június 2. hetében kerül sor.
Az utolsó tanítási nap június 15., csütörtök.
A ballagás június 17., szombat 9 óra.
Tanévzáró ünnepély: június 23., péntek 17 óra.
Diákvilág rovat legközelebb októberben jelenik meg.
Minden tanulónknak kívánunk szép bizonyítványt és balesetmentes nyarat!

- Szegvár Online hirdetés -

- Szegvár Online hirdetés -

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató