Sport, zene, tánc, mulatság, új kenyér – ilyen volt az idei Szegvári Falunap
Ebben az évben is a hagyomány szerint került megrendezésre nagyközségünk legnagyobb programja, a Szegvári Falunap rendezvény.
Sok színes program várta a résztvevőket, a rendezvény legnagyobb „nyertesei” idén is a gyerekek voltak, hiszen itt volt Molnár Orsi, a Szegvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület jóvoltából volt habparti, a Szegvárért Egyesület támogatásával volt ugrálóvár, s a reggeli futóversenyre is sok gyermek benevezett.
A falunap műsor-vezetője Kodácz Csengele volt.
Futó- és kerékpárfesztivál
A reggeli futó- és kerékpár fesztiválra – a nagy hőség ellenére – idén is sokan beneveztek, Lőrincz Gábor „házigazdának” és segítőinek köszönhetően vidám hangulatban telt a program.
A helyezést elérők érmét és díszplakettet kaptak, és sok ajándék lelt gazdára, a program végén pedig készült egy nagy csoportkép a verseny résztvevőiről.
Íme az eredmények:
A „kis körben” a lányok közül első helyezést ért el Katarof Letti, a fiúknál első lett Ntsiful Alex, a második Varga Nándor, a harmadik pedig Schneider Benjamin lett.
A „közepes körben” a lányok közül első lett Széll Norina, a második Ntsiful Emma, a harmadik pedig Hevesi Ágnes. A fióknál elsőként ért célba Tajnai Máté, második lett Gémes Olivér, a harmadik pedig Zoó Alex lett.
A „hosszú távon” a lányoknál elsőnek ért célba Takácsné Edit, másodikként érkezett Kocsis Virág, Fazekas Andrea pedig a harmadik lett. Fiúknál első helyezett lett Gémes Gergő, a második Pardi József lett, harmadikként pedig Győri Dávid ért célba.
Nagy sikere volt az ingafutásnak, amelyet Erdei Sándor, a Szegvári Kyokushin Karate Egyesület vezetője „navigált”. Az ingafutásnál a lányok közül első lett Hevesi Ágnes, a második legjobb eredményt Apró Adrienn érte el, a harmadik pedig Széll Norina lett. A fiúk közül első helyezést ért el Tajnai Máté, második lett Gajda Nándor, a harmadik pedig Krucsai Alex lett.
Lőrincz Gábor kérdésemre elmondta, hogy örül, hogy sokan neveztek a versenyre, s hogy ilyen jó hangulatban telt a program. Köszönetét fejezte ki a program támogatóinak, akik ajándék felajánlásokkal segítették a sportrendezvényt: Szegvár Nagyközségi Önkormányzat, Siska János vállalkozó, Csatordai Márta vállalkozó, Piros Attila vállalkozó, Tompai Jánosné vállalkozó, Csurgó Imre vállalkozó, Szeri Gábor vállalkozó és a Horváth Cipó Pékség. A rendezvényt a Szegvári Polgárőr Egyesület tagjai biztosították.
(Lapozz lentebb a videó és a még több fotó megtekintéséhez a futó- és kerékpár fesztiválról.)
Gyermekprogramok
Számos szórakoztató program várta a legkisebbeket.
Molnár Orsi Kunszentmártonról érkezett, s interaktív, szórakoztató, humoros zenés műsorral, saját dalokkal, feldolgozásokkal „ajándékozta” meg a gyermekeket.
Délután a Szegvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület jóvoltából volt habparti, amelynek nagyon nagy sikere volt a gyermekek körében, sok vidám fotót sikerült készítenem.
A Szabadság téri parkban volt ugrálóvár, gladiátorjáték, kis körhinta, népi játékok, a Polgármesteri Hivatal munkatársai pedig arcfestésre és csillámtetkóra várták a gyerekeket.
„Az éjjel soha nem érhet véget” címszóval a gyerekek bekapcsolódtak az esti zenei programokba is, például az Animal Cannibals Együttes fellépésén a színpadon táncoltak a „kannibálokkal” – no de erről majd később.
(Lapozz lentebb a videó és a még több fotó megtekintéséhez a gyermekprogramokról.)
Zenei programok
Az idei Szegvári Falunap programot a szervezők úgy állították össze, hogy minden korosztály megtalálja a számára megfelelőt. Voltak sztárvendégek, többféle zenei műfajban – mulatós, pop, rock, rap, hip-hop – adták elő műsoraikat.
Rózsás Viktória énekesnő musicaleket, könnyűzenei dalokat, régi- és új örökzöld slágereket énekelt. Műsorát nagy taps fogadta, az egyik rajongótól pedig virágot is kapott.
Magyar Rózsa énekesnőt sokan ismerhetik a Muzsika TV Kívánságpercek című műsorából. Szegvári fellépésén a sokak számára közismert és kedvelt dalok mellett vadonatúj szerzemények is megjelentek. Rózsa nemcsak szívében és dalaiban őrzi a magyar népi hagyományokat, hanem színpadi jelenlétével is alátámasztja előadói üzenetét.
Sokan várták az Animal Cannibals Együttes fellépését, a környező településekről is sokan eljöttek, de találkoztam egy rajongójukkal, aki a Dunántúlról jött el Szegvárra. A kannibálok fellépésükön „tövig nyomták a gázt a hip-hop zene vonatán”, műsoruk nagy sikert aratott. Számomra meglepő volt, hogy Qka MC és Ricsipí felhívta a gyermeket a színpadra egy közös éneklésre, táncra.
Remek színfoltja volt a falunapi programnak Amika és Szili fellépése. Ők nemrégen kezdtek el énekelni, elsősorban ütemes zenei feldolgozásokat adtak elő, amelyet tapssal jutalmazott a közönség.
Laskai Lili, azaz művésznevén Lil G több közösségi oldalon is jelen van, több mint félmillióan követik az Instagram-oldalát lifestyle tartalmai és rapzenéi miatt. A magyar rapper, három évvel ezelőtt robbant be a köztudatba Petőfi Sándor című slágerével, amit közösen Nemazalánnyal készítettek: a dal mára már túllépte a 34 millió megtekintést a YouTube-on. Szegvári koncertje rajongói körében nagy sikert aratott.
A zenei programok közül – amint az előre „borítékolható” volt – az Alibi Együttes színvonalas élőzenéje „szólt” a legnagyobbat, a legtöbben az ő koncertjükön voltak, a Szabadság tér megtelt, a hangulat pedig a „tetőfokára hágott”. A hagyományos slágerek mellett különleges feldolgozások is felcsendültek a szegvári fellépésen, s meglepetés produkció is volt, ugyanis Borbás Rebeka Angéla énekelt, Lakatos Bence pedig dobolt – szüleik az Alibi Együttes tagjai.
(Lapozz lentebb a videó és a még több fotó megtekintéséhez a zenei programokról.)
A Dobbantó Néptáncegyüttes fellépése
A Dobbantó Néptáncegyüttes hagyományosan fellépői a Szegvári Falunap programnak, Szegvár ékköve, büszkesége. A Magyar-házaspár több évtizede döntött úgy, hogy megalapítja a néptáncegyüttest. A Szegváriak hálásak nekik, hogy örökségül olyan emberi értékeket kaphattak, amely a mai napig meghatározza az együttes szellemiségét.
A falunapi fellépésen mezőségi táncokat, kalotaszegi táncokat, libás mezőföldi játékokat és táncokat, valamint nyárádmagyarósi táncokat adtak el a néptánccsoport tagjai. Fellépésükön a közönség soraiban ott volt Magyar Imre bácsi, a néptánccsoport alapítója.
(Lapozz lentebb a videó és a még több fotó megtekintéséhez a Dobbantó Néptáncegyüttes fellépéséről.)
Szent István napi ünnepség
Az államalapításra, Szent Istvánra emlékeztek Szegváron, hagyományosan a falunapi program keretében.
Az ünnepség 17 órakor kezdődött a magyar és a székely Himnusz eléneklésével, majd ezt követte Szabó Tibor György polgármester ünnepi beszéde.
A polgármester ünnepi beszédében kitért az államalapításra, a magyar állam megszületésére, valamint a kereszténység felvételére, s kihangsúlyozta, hogy Szegvár, mint minden magyar település, olyan hely, ahol az ország történelme és a mindennapok valósága találkozik.
„Itt, ebben a közösségben élnek és dolgoznak azok az emberek, akik mindennapi munkájukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy a magyar föld termékeny maradjon, hogy az új kenyér az asztalra kerüljön. Az új kenyér, amelyet ma ünneplünk, nemcsak a mezőgazdasági munka gyümölcse, hanem a közösségünk összetartásának, kitartásának és egymás iránti felelősségvállalásának szimbóluma is.”
A polgármester beszédében kitért a sokasodó nehézségekre, kihívásokra.
„Gazdasági, társadalmi és környezeti problémák, amelyek mindannyiunkat érintenek. De ahogyan Szent István korában is, most is megvan bennünk az erő, az elkötelezettség és a bölcsesség ahhoz, hogy ezekre a kihívásokra válaszokat találjunk. Ez a nap arra hív minket, hogy erősítsük meg egységünket, hogy közösen dolgozzunk egy olyan jövőért, amely méltó a múltunkhoz és biztos alapokat nyújt a következő generációk számára.”
Szabó Tibor György polgármester a szegváriaktól azt kérte, hogy legyen ez a nap a közösség ünnepe is.
„Ünnepeljük meg együtt, hogy egy olyan településen élünk, ahol számíthatunk egymásra, ahol megőrizzük hagyományainkat, de közben nyitottak vagyunk az új lehetőségekre is. Kívánok mindenkinek békés és örömteli ünnepet, és azt, hogy továbbra is erősítsük meg közösségünk alapjait, hogy Szegvár a jövőben is virágzó és összetartó közösség maradhasson.”
Az ünnepségen Andrási Elemér, Szegvár római katolikus plébánosa megszentelte az új kenyeret, amelyből a megemlékezés végén – a hagyományt követve – megkínálták a jelenlevőket.
Az új kenyér szentelése után az ünnepség a Szegvárért Emlékérem és a Szegvár Díszpolgára elismerések átadásával folytatódott.
Szegvár Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testülete a 47/2024. számú határozatával Posztumus „Szegvár Díszpolgára” kitüntető cím adományozásáról döntött Kőrösi Lajos részére.
Kőrösi Lajos méltatása
Kőrösi Lajos 1936-ban született, Hódmezővásárhelyen.
Földműves családból származott, s ahogy oly sokaknak, nekik is rengeteg nehézséget kellett leküzdeniük a háborús években. Ennek ellenére, szerető, gondoskodó, a tanulmányait biztosító családban élte a gyermekkorát, Hódmezővásárhelyen. Általános és középiskolai éveit is itt, illetve Szegeden töltötte. Munkája révén került Szegvárra, akkor még a MÁV szolgálatába, mint főtiszt.
1964 nagy fordulatot hozott az életébe: Ekkor épült fel Szegváron a Művelődési Ház, melynek vezetésére a község vezetői felkérték.
A felkérésnek nagy örömmel tett eleget és országosan is egyedüliként, közel 40 évig – nyugdíjazásáig, állt helyt a posztján. Becsülettel, tisztességgel, szolgálattal.
Nagy-nagy lelkesedéssel és szeretettel végezte ezt a munkát, életeleme volt. Mindenkor a legtöbbet és legjobbat szerette adni, ezért sok tisztelője lett az évek során.
Kezdeményezte és megszervezte a környező kistelepülések művelődési házainak igazgatóival, hogy „forgószínpad szerűen”, településről, településre haladva, a falun élő, dolgos emberekhez is eljusson a kultúra, szem előtt tartva a különböző korosztályokat: számtalan ismert magyar színház előadása, nótaestek, gyermekelőadás és ifjúsági koncert kapott helyet a Kultúrház színpadán, vagy az árnyat adó gesztenyefák alatti kisszínpadon, nézőtéren.
Így pl:
- Állami Bábszínház, Levente Péter,
- Fenyő Miklós és a Hungária együttes, P. Mobil zenekar, Zorán és a Metro
- Korda György, Máté Péter, Szécsi Pál, Koós János, Koncz Zsuzsa
- Magyar Állami Népi Együttes, Rajkó zenekar,
- Latabár Kálmán, Hofi Géza, Antal Imre
Gyakori vendégként szórakoztatták a helyi közönséget ugyanitt, a Szegedi Szabadtéri Színház egy-egy fellépő színházi vagy tánccsoportjai. Érkeztek francia, olasz, bolgár, táncegyüttesek, de a világhírű Nyírfácska orosz tánccsoport is bemutatta a méltán híres tánctudását.
A felsorolt neves előadók itteni fellépéseiről a Lajos bácsi által megnyitott Vendégkönyvek elismerő bejegyzései adnak hiteles alátámasztást.
A környező kistelepülések művelődési házai közül egyedül Szegváron jött létre és működik azóta is folyamatosan néptánc szakkör, a mai Dobbantó Néptáncegyüttes. Meghatározó volt az életében, mert egyidős a kultúrházzal, mert létrejöttét, működését, folyamatos fejlődését biztosította, támogatta. Mindig nagyon büszke volt a mindenkori táncos gyerekekre, szüleikre, s talán nincs is a faluban olyan család, amelynek legalább egy tagja ne ropta volna a táncot eleinte csak a kultúrház falain belül, majd az országhatáron belül és azon túl! Miközben hűen mutatták be szűkebb pátriánk s a határon túl élő nemzetek táncait, rengeteg elismerést, széles körű ismertséget hozva ezzel szülőfalujuknak, Szegvárnak, s azon belül a művelődési háznak.
A kezdeti műkedvelő fiatalokból álló néptánc szakkör megalakításakor egy, a Szegedi Nemzeti Színház koreográfusa segítette, vezette az órákat, mely az évtizedek alatt művészeti szintre emelkedett. Mindig és mindenben támogatta a csoportokat, s nagyon büszke volt arra, hogy az általa megteremtett néptánccsoport olyan értékké nevelődött, mint a Magvető által elhintett búzaszemek a határban.
1966-ban alakult meg a Fekete Tulipán nevű zenekar. A fiatal, lelkes zenélni vágyó fiatalokat támogatta, segítette. Komplett felszerelést biztosított számukra az elinduláshoz, helyet adott a rendszeres zenekari próbáiknak, később az akkori fiatalság kedvelt kikapcsolódása, az Ötórai tea is rendszeres programmá vált.
1975-ben a Csongrád megyei Moziüzemi Vállalat Mozivezetői feladatokkal bízta meg. A hagyományos Moziesték mellett létrehozta a kedd esténkként zajló Film Klubot is.
Örömmel töltötte el, hogy a „Herkulesfürdői emlék” c. film ősbemutatója itt zajlott, hiszen a szegvári származású Dr. Holmann Endre alakította a főszerepet.
A Mozit annak megszűnéséig vezette.
A fentiek mellett hosszú éveken át biztosított klub foglalkozási lehetőséget a kézimunkázni szerető lányoknak, asszonyoknak – a Díszítőművész szakkör csodálatos munkáikból rendszeresen kiállításokat szervezett az érdeklődők számára, melyeket járási és megyei elismerésben részesítettek.
Helyet kaptak:
Neves festőművészek mellett, mint pl. Csikós András, Németh József, Hézső Ferenc – amatőr képzőművészek, festőművészek kiállításai, Modellező kiállítás, Fotó kiállítás.
Működött Rajzszakkör, Ifjúsági Klub, de a tornázni vágyóknak is jutott hely.
Esztendőkön keresztül tanította a fényképezni vágyókat Lucz Ferenc a Fotószakkörében – Feri bácsi diáit sokáig féltve őrizte az utókor számára a színpad alatti raktárban.
De tartottak irodalmi esteket, KISZ klubok vetélkedőit, s volt Lottó-sorsolás is.
Több ízben fogadott hazai és külföldi népművelő egyetemi hallgatókat, biztosítva számukra a szakmai gyakorlatot, bemutatva kulturális élet iránti elköteleződést. Fiatal kollégái részére teret biztosított az elképzeléseik megvalósítására.
Magas színvonalat képviselt a Társastánc tanfolyam, ahol tánc és illemtanórákat vehettek a fiatalok, és nagyszámú közönség előtt mutathatták be a tanultakat Vizsgabál keretein belül. Több táncos pár is innen indult a versenyzés világába. Erre a feladatra az országosan is elismert Pecárszky Katalin táncpedagógust – Kató nénit – kérte fel.
Hagyományos, majd Video Diszkók megtartására a környék neves lemezlovasait hívta. Számtalan iskolai programnak, kisiparosi, közalkalmazotti bálnak, banketteknek, nemzeti ünnepeknek, megemlékezéseknek, összejöveteleknek adott otthont a kultúrház falain belül, hogy a több, mint 300 lakodalmat ne is említsük…
Közel négy évtized alatt a neve összeforrt az intézménnyel, hisz a falu apraja-nagyja megismerte. Idősek, fiatalok Lajos bácsija volt. Ez a majd’ 40 esztendő sok sikerélményt, örömet, sokszor nehézséget is adott neki, de szerette a munkáját. Legfontosabb talán az, hogy a megszámlálhatatlan program megszervezésével, lebonyolításával nem csak együvé tartozó emberek csoportját hívta életre, hanem közösségeket teremtett.
Fáradhatatlan munkájában mindvégig, minden körülmények között mellette – mögötte állt, kitartóan támogatta, biztatta felesége, Piroska néni, akivel 62 évet éltek le közösen.
Majd elérkezett a munkás évek lezárásának az ideje, s nyugdíjba vonult.
A Vendégkönyvek átlapozásakor hosszú, éjszakába nyúló beszélgetések zajlottak a családja körében a mögötte álló tartalmas időszakról. Nyugdíjas évei alatt sem tudott igazán elszakadni a munkájától, gyakran emlegette, többször idézte fel a sok személyes találkozást, beszélgetést ismert emberekkel, a szép emlékeket, eseményeket, melyek kitöltötték az élete jelentős részét.
Türelemmel viselt betegsége után 2021 októberében hunyt el, maga mögött hagyva örökül a tartalmas, munkás esztendőket. Tim Marshall angol újságíró szavaival: „Ezt alkottuk, amikor itt voltunk. Magunknak és nektek.”
Szegvár Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testülete a 59/2024. számú határozatával „Szegvárért Emlékérem” kitüntető cím adományozásáról döntött Német Lajos részére.
Német Lajos méltatása
Német Lajos szegvári születésű, de az Amerikai Egyesült Államokban élő, szülőfaluját támogató polgártársunk „Szegvárért Emlékérem” elismerés odaítélésére
A kitüntetésre felterjesztett 1958-ban született, kétkezi munkából élő házaspár 3. gyermekeként. Már óvodában kitűnt elevenségével, fejlett vezetői képességével. Érdeklődő, jó eszű iskolássá cseperedett. Általános iskolai tanulmányait Szegváron végezte. Osztályfőnöke nagy szertettel és türelemmel egyengette útját.
Csongrádon, esztergályosnak tanult. Szakoktatója, aki mindvégig támogatta, tanácsokkal látta el, felfigyelt talpraesettségére, rátermettségére, jó gyakorlati érzékére.
Alig 20 évesen vágott neki a nagyvilágnak, ahová nem egyszerű út vezetett, de sikeresen teljesítette. Amerikában végződő hosszú, viszontagságos útja során folyamatosan, szorgalmasan dolgozott, kereste a munkalehetőséget, s bármilyen tisztességes feladatot elvállalt. Ahol huzamosabb ideig tartózkodott, ott a munkát kínálók már keresték őt.
Szabadidejében angolul tanult.
Amerikában kezdetben alkalmazottként dolgozott, keményen és nagyon sokat, – „mert ott sincs kolbászból a kerítés, csak, ha szorgalmas munkával építed!”- állítja ma is.
Több éves kitartó munkájának köszönhetően egy kisebb vállalkozást sikerült beindítania, ami évek alatt nagyobb, több irányú vállalkozássá nőtte ki magát.
Feleségével 3 gyermeket neveltek fel, akik eddig 4 unokával ajándékozták meg őket.
Nagyon boldog volt, mikor fia, másoddiplomája megszerzésére magyarországi egyetemre jelentkezett. A magyarul kiválóan beszélő fiú a tanulás mellett angolt tanított diáktársainak.
Lajos a mai napig vallja, hogy boldog, harmonikus családi életének és a munkájában elért eredményeknek az alapjait a szegvári iskolában, valamint a szakmunkásképzőben tanító, nevelő pedagógusok odafigyelésének, támogató magatartásának köszönheti.
Szegvárt soha nem felejtette, felejti el. Amint anyagilag megengedhette magának, kereste a lehetőséget arra, hogyan tudná a szülőfalujában élőket támogatni.
Első alkalommal, sok évvel ezelőtt úgy látta, hogy az általa nyújtható anyagi támogatásnak a Szegváron működő gyermekotthon lakói láthatják igazán hasznát, hiszen mögöttük nem áll szerető, segítő család.
Karácsonyi meglepetésként az akkor még két lakóotthonban élő gyermekek, fiatalok számára küldött nagy összeget sport- és játékszerek vásárlására. A pénz optimális felhasználásának intézésére volt szegvári osztályfőnökét kérte meg. Egyetlen kérése volt, hogy a támogató személye maradjon ismeretlen. Tanára meghatottan tapasztalta, hogy ez a támogatás valóban a legjobb helyre került, hiszen igazi csodaként fogadták a megajándékozottak a csillogó új kerékpárokat, edzőtermi gépeket, a sokféle játékot, egyéb ajándékokat. Hihetetlennek tartották, hogy valaki, aki személyesen nem ismeri őket, szeretettel fordul feléjük, s felejthetetlenné teszi számukra a szép karácsonyi ünnepet.
Ezzel nem merült ki ilyen irányú tevékenysége. Napi, embert próbáló munkája, családja mellett gondolatai rendszeresen visszatértek szülőfalujához, s ha lehetőséget látott a segítségnyújtásra, azt soha nem hagyta ki, de igyekezett mindig a háttérben maradni, nem akart a támogató szerepében tetszelegni.
Utoljára három éve kereste meg volt osztálytársát azzal az ötlettel, hogy találjanak együtt lehetőséget az életútjuk elején járó, de már valamiben figyelemreméltó eredményeket elért fiatalok anyagi támogatására, amelyhez ő biztosítja az induláshoz szükséges pénzügyi feltételeket. Végül az első körben általa átutalt 1.000.000,- forint felhasználására az alábbi terv született:
– tanév végén évről-évre kapjanak jelentősebb anyagi elismerést azok a szegvári tanulók, akik nyolc év alatt kiemelkedő tanulmányi, valamint mások számára hasznos közösségi tevékenységet végeztek,
– figyelemmel kell kísérni, és szükség esetén támogatni a tehetséges, szegvári középiskolások továbbtanulását.
A helyi „csapat” ekkor már nem fogadta el a támogatás anonimitását, ragaszkodott a támogató személyének nyilvánosságra hozatalához. Ebbe végül beleegyezett.
A kiemelkedő tanulók már abban a tanévben részesülhettek a felajánlásból egy emléktárgy kíséretében, melyen mottója szerepel: „Légy boldog, szabad és sikeres, de Szegvárt soha ne feledd!”
A hivatalos ünnepség a Szózat eléneklésével zárult.
(Lapozz lentebb a videó és a még több fotó megtekintéséhez az ünnepségről, a kenyérszentelésről.)
Széljegy irigységről, féltékenységről, rosszindulatról
Részemről volt egy szomorú és egyben elképesztő momentuma az idei falunapnak.
Ugye sokan tudják, hogy hosszú évek óta dokumentálom fotókon és videókon a szegvári eseményeket. Nagyon nehéz feladat egyszerre videózni és fotózni, legalább olyan, mintha „egy fenékkel szeretnénk megülni kettő lovat”.
Az ünnepi programon videó állványomat (és rajta a kamerát) a hangosítósátor előtt állítottam fel. Nem tudtam állandóan a videókamera mellett lenni, mivel a színpad közelében fotóztam, ezért megkértem a mellettem ülőket és a hangosító srácokat, hogy néha nézzenek rá a kamerára, nehogy ellopja valaki.
Pont a Dobbantó Néptáncegyüttes műsorát fényképeztem, amikor hátra tekintve láttam, hogy az egyik ismerősöm integet, hogy jöjjek vissza. Persze azonnal vissza is mentem, viszont furcsa volt, hogy egy általam ismert személy settenkedve-somfordálva megy el a kamerától. Azonnal kiderült, hogy az illető „premier plán” beállt a videókamera elé (kb. 10 cm-re) fényképezni, ezzel eltakarva a Dobbantó Néptáncegyüttes műsoráról készülő felvételt. (Ráadásul akik tudnak fotózni, tudhatják, hogy ilyen messziről, a színpadtól 20 méterre nem is lehet jó fotót készíteni.)
Természetesen az illető után eredtem, számon kértem a történtekről, a miértekről, s „zavartan” meg is erősítette, hogy bosszúból, szándékosan állt be a videókamera elé, amikor nem voltam ott. Ez a személy Kerekes Mátyás volt, Gémes László polgármestersége idején Szegvárért Emlékéremmel kitüntetett személy – s talán a „békesség” kedvéért ne is ragozzuk, forszírozzuk ezt tovább.
Nagyon elkeserített az eset, s bevallom, hogy nem is tudtam – s nem tudom megfelelően kezelni ezt a szituációt, ezért arra kérem a tőlem idősebb, tapasztaltabb olvasóinkat, kollégákat, hogy adjanak tanácsot, hogyan lehet részemről megfelelően kezelni egy ilyen szituációt, konfliktushelyzetet. (Mobil számom: +36303491100, e-mail címem: zoltan@purgel.hu)
Az ominózus felvételt egyébként szándékosan nem vágtam ki az anyagból, az jól látható a Dobbantó Néptáncegyüttes műsorában.
Videóalbum
Az idei Szegvári Falunap programról 104 perces amatőr videófelvételt sikerült készítettem, a videót a könnyebb navigálás érdekében elláttam fejezetcímekkel. A felvétel ultra HD (4K) felbontásban elérhető a Szegvár Online-on, Youtube csatornámon, valamint okos TV-n is a Youtube alkalmazással a @purgelzoltan csatornán.
Fotóalbum
A falunapi programon – a reggeli futó- és kerékpár fesztiváltól kezdve az esti Alibi koncertig – több mint ezer fotót készítettem, amelyet gondosan átválogattam. A fotókat egyesével vágtam, képkorrekciót alkalmaztam, s figyeltem arra, hogy csak előnyös, jól sikerült kép kerüljön publikálásra – én sohasem publikálok a memóriakártyáról egyből az internetre feltöltött „nyers” fotót.
Fogadják sok szeretettel 491 válogatott fotómat. A képek megjelentek a „Szegvári képek, szegvári emlékek” Facebook csoportban is. Ezúton köszönök minden lájkot, poszt megosztást, hozzászólást!
A legtöbb fotó a gyermekprogramokról és a gyermekekről készült, természetesen a képeket bárki ingyenesen letöltheti, felhasználhatja, elteheti emlékbe.